تعداد 0 محصول در سبد خرید شما وجود دارد
مبلغ کل: تومان
نتایج در این بخش نمایش داده می شود

واکاوی اتاق فکر مؤسسه ون لیر اورشلیم اسرائیل (The Van Leer Jerusalem Institute -VLJI)

اتاق فکر ون لیر اورشلیم (VLJI) یک مرکز علمی برجسته برای مطالعه بین رشته‌ای و بحث در مورد مسائل مربوط به فلسفه، جامعه، فرهنگ و آموزش و پرورش است. این موسسه به طیف گسترده‌ای از نظرات در اسرائیل را بیان می‌کند و از نقش آن به عنوان یک مرکز رشد و خلاقیت برای بسیاری از مهم‌ترین تلاش‌های جامعه مدنی برای ارتقا و تقویت دموکراسی اسرائیل استقبال می‌کند.

این موسسه توسط خانواده ون لر برای پیشرفت دانش در حوزه فلسفه، جامعه و فرهنگ تاسیس شد. از سال 1959 به عنوان مرکز مطالعات پیشرفته و گفتمان عمومی فکری عمل کرده است. اهداف فکری و پژوهشی آن در تعهد خود به مسئولیت عمومی و اخلاق مدنی ریشه دارد. مؤسسه با حمایت از بنیاد گروه ون لر در هلند و تحت هدایت هیئت مدیره آن، نقش مؤثری در زمینه‌های بسیار مهم و اجتماعی حساس دارد و از مهم‌ترین اهداف در جامعه اسرائیل برخوردار است.

اهداف:

  • ایده‌های نوآورانه در علوم انسانی
  • ارتقاء ارزش‌های انسانی، دموکراتیک و لیبرال در گفتمان اجتماعی در اسرائیل
  • تعریف و شکل دادن به گفتمان عمومی و اشاره به راه‌های جایگزین تفکر در مورد موضوعات در حال حاضر
  • بالا بردن تعالی در تحقیق و استفاده از یافته‌های تحقیقاتی برای منافع عمومی

برای رسیدن به اهداف خود، موسسه پروژه‌هایی را در چهار حوزه اصلی: مطالعات پیشرفته، فرهنگ و هویت یهودی، جامعه مدنی اسرائیل و همسایگان مدیترانه انجام می‌دهد. این موسسه با تعداد زیادی از موسسات تحقیقاتی اسرائیلی و بین‌المللی همکاری می‌کند و پروژه‌های مشترک را با بازدید از محققان از سراسر جهان انجام می‌دهد.

 

http://www.vanleer.org.il/en

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *